Mercedes AMG GT63 S s dopingom od Brabus

Dvorný úpravca Mercedesu, firma Brabus, je známa extrémenymi kúskami a jedným z nich je aj posilnená verzia modelu AMG GT63 S. Jej výkon v sérii reflektuje jej číslený názov vynásobený desiatimi. Teda brutálnych 630 koní, čo z neho robí najvýkonnejšie auto v produkcii Mercedesu.

Barbus ale išiel ešte ďalej a vytlačil zo štvorlitrového osemvalca až 789 koní. S krútiacim momentom šialených 1000Nm to znamená katapultáciu z pokoja na stovku za 2,9 sekundy. Za celou mágiou je vlastné väčšie turbo a premapovanie riadiacej jednotky a elektroniky motora. Auto jazdí na obrovských 21 a 22″ diskoch kolies a je o 25mm bližšie k zemi. Celé v čiernom, black on black, ako pravý pekelník. Nový podnárazník či zadný difúzor sú z karbónu. Skutočného, nie z lacnej imitácie. Z nového titánového výfuku celkom určite budú šľahať plamene a rinúť sa zbesilé zvuky. Interiér sa nesie v kombinácii kože a Alcantary, farebných kombinácii je viac než dosť. Obklady z karbónu alebo dreva sú ďalšími možnosťami.

Auto je aktuálne možné vidieť na podujatí Top Marque Monaco, ktoré aktuálne prebieha. Cenovka a dostupnosť zatiaľ známe nie sú. Predpokladáem ale, že o auto bude obrovský záujem a tak nech už bude cena akokoľvek vysoká, nájde sa dosť záujemcov ochotných za takúto exkluzivitu zaplatiť.