Ferrari SF90 Stradale má 1000 koní

Ferrari sa podaril zaujímavý kúsok. Konštruktéri a dizajnéri predstavili auto, ktoré bude v niekoľkých ohľadoch jedinečné v ponuke.

SF90 Stradale je tisíckoňový hybrid s pohonom všetkých kolies. Energia bude pochádzať s dvojnásobne prepĺňaného motora V8 a troch elektromotorov. Jeden je pritom na zadnej náprave, ale dva sú pri každom z predných kolies. Celkový výkon sústavy je 735 kW (1000 k). Motor je spojený s osemstupňovou automatickou prevodovkou.

Ako komplet všetko funguje a na stovke je auto za 2,7 sekundy. Na dvojstovke je za 6,7 sekundu. Maximum je nad 320 kilometrov za hodinu. Auto s hmotnosťou 1,6 tony generuje pri 250 kilometroch za hodinu, vyprodukuje 390 kilogramov sily, ktorá auto drží na mieste. Čím vyššia rýchlosť, tým väčší prítlak. Aerodynamika bola pri vývoji dôležitou veličinou.

Keďže je SF90 hybridom, tak dokáže nejakú časť trasy prejsť na elektrickú energiu. V praxi by to malo byť až 16 kilometrov s maximálnou rýchlosťou na elektro až 135 kilometrov za hodinu. Omnoho zaujímavejšie bude zvoliť teda niektorý zo športových režimov a nechať za sebou všetky bežné veci.