Colin McRae vyučuje význam frázy „flat out“

Dnešné video sa opäť ponesie v športovom duchu a jeho hlavnými protagonistami budú Colin McRae a Nicky Grist, odvážny to chlapík v sedadle spolujazdca.

Colin už, bohužiaľ, nie je medzi živými, a tak môžete toto video brať aj ako spomienku na túto legendárnu postavu svetových súťaží rally. Jedným z jeho najslávnejších výrokov je veta: „If in doubt, flat out“. Voľne preložené ako :“Ak si na pochybách, tak proste len choď čo to dá“. A pravdepodobne žiadne iné slovné spojenie lepšie nevystihuje jeho jazdecký štýl, Colin šiel úplne naplno vždy a za každých okolností, taktická jazda na istotu nepatrila do jeho repertoáru.

V tomto onboard videu z Wales Rally 2001 pilotuje Ford Focus WRC a bojuje o titul s Richardom Burnsom. Každý meter trate rýchlostnej skúšky je prejdený absolútne bez rezervy, na totálnej hranici fyzikálnych možností. Alebo lepšie povedané, akoby fyzikálne zákony v tejto jazde ani neexistovali. Pokiaľ ste sa doteraz nestretli s výrazom „flat out“, po zhliadnutí tohto onboardu vám bude jeho význam nad slnko jasnejší. 🙂