Lotus pripomína odkaz F1 modelom Exige LF1

Lotus sa v kolotoči F1 celkom ujal. Takže prispôsobí do bojových farieb aj jeden zo svojich civilných modelov. Spojenie civilné auto a Lotus však nejde veľmi dohromady. Najmä keď pripomienkovým modelom je Exige S.

Po vzore monopostov prichádza s čiernou farbou a červenými a zlatými prvkami. Zlaté sú aj kolesá z ľahkých zliatin. V základnej výbave modelu pomenovaného LF1 je aj Race Pack, ktorý obsahuje Dynamic Performance Management, výkonnejšie brzdy a lepivé pneumatiky Pirelli P-Zero Trofeo.

Vnútro logicky pokračuje v pôvodnej téme. Zlatá s čiernou je všade prítomná. Na sedadlách čalúnených kožou a látkou je naviac na opierke hlavy vyšité logo. No a ani na štítok s poradovým číslom sa nezabudlo. Trochu nemiestne v brutálnom okruhovom aute pôsobí klimatizácia. Ale tým pádom je auto použiteľnejšie na každý deň.

Za sedadlami sa schováva motor V6 s objemom 3,5 litra a výkonom 257 kW (350 k), plus krútiacim momentom 400 Nm. Stovka? Štyri sekundy. Maximálka? 274 km/h.

Každý zákazník, ktorý si ho kúpi dostane Exige LF1 Membership, čo zahŕňa prehliadku fabriky Lotus v Hetheli a prehliadku hlavného stanu formulového tímu Lotus F1 v Enstone. Tiež v rámci balíka vyfasuje repliku helmy Romaina Grosjeana v mierke 1:2, kľúčenku Lotus F1, USB kľúč a pár ďalších príjemných zbytočností z butiku značky.

Toto všetko si bude užívať 81 budúcich majiteľov. Ale v prvom rade si budú užívať perfektne vyvážené športové auto, ktorému ani špeciálny balík netreba.