Kórea útočí elektrickým superšportom Spirra

Kúpa kórejského superšportu podporí komunistický režim Kim Čong Una a údaje, ktoré uvediete pri kúpe budú zaznamenané do navádzacieho systému balistických striel dlhého dosahu. Možno autá fungujú ako pojazdné terče. Počkať, to je tá druhá Kórea.

Južná Kórea je tá priateľská Kórea. Odtiaľ neprídu červení súdruhovia zapáliť váš barák. Automobilová firma Oullim Motors už konečne dotiahne do sériovej produkcie model Spirra. Pôvodne sa auto ukázalo už v roku 2005, ale v roku 2007 po prevzatí projektu práve firmou Oullim Motors prišlo na pár štylistických zmien. Podľa nás sa podobá na niektoré diela Ascari.

Na KDM (Kórejský domáci trh) má motor V6 s objemom 2,7 litra od Hyundaiu s výkonom až 368 kW (500 k) a krútiacim momentom 539 Nm. Vrcholná verzia dá kilo za 3,5 sekundy a maximum sa dostalo až na 310 km/h.

Oullim Motors pracuje na verzii pre Európu, ale tá nebude mať spaľovací agregát. Nebude mať ani pohon zadnej nápravy, ale štvorkolku. Európska verzia sa ukáže už v marci 2015 na autosalóne v Ženeve. Za cenu 200 tisíc eur bude superelektromobil vyrábať holandská pobočka Spirra Europe vo Frieslande.

Hmm, za tie prachy je aj Italia, či McLaren 650S a tie majú poriadny motor.

Spirra