Porsche ponúkne najlepší polep karosérie

Porsche sa vracia do Le Mans. Ale to treba patrične podporiť. Automobilka siahla po najlepšom možnom spôsobe pripomenutia si tohto míľnika. Na model 911 S ponúkne voľbu polepu s logom Martini. A práve ten je popri vzoroch Gulf a John Players Special tou najlepšou racingovou farbou.

Celých 16 rokov sa preteky Le Mans zaobišli bez Porsche. Naposledy tam súťažilo Porsche 911 GT1. A návrat sprevádza limitovaná séria 911 S Martini Racing Edition. Základ bude buď biely, alebo čierny. My by sme siahli jednoznačne po bielom. Obe farby sú doplnené tradičnými bojovými farbami, modrou a červenou. Pásy sú na prednej aj zadnej kapote, streche a bokoch. Dokonalé! Auto ešte vizuálne odlišuje aerodynamický balík Aerokit Cup.

Vnútro ozvláštnia prahové lišty s nápisom 911 Carrera S – Martini Racing Edition s podsvietenými písmenami. Stredová konzola tiež ponesie výsostné farby edície a Sport Chrono balík je len čerešničkou na torte spolu so športovým volantom.

Motor nebol upravovaný, je to stále plochý šesťvalec s objemom 3,8 litra a výkonom 294 kW (400 k) spojený s automatickou dvojspojkovou prevodovkou PDK. Porsche 911 S Martini Racing Edition sa do predaja dostane už tento mesiac a ostatné časti sveta budú nasledovať v priebehu roka. Celkovo vznikne iba 80 kusov, takže sa treba poponáhľať.