Línie nových Volv pokračujú aj na XC60

Volvo predstavilo v Ženeve aj model XC60. Nová generácia je iná ako tá, čo odchádza, to asi doplo každému. Len máme s ňou jeden malý problém. Nie je to tak dávno, čo predstavitelia automobilky tvrdili, že dizajn použitý na modeloch s číslom 90 bude výlučne na 90tkových modeloch a ostatné čísla budú mať samostatný dizajn.

A tadá! Predstavenie XC60 toto tvrdenie okamžite vyvrátilo. Nový model je zmenšeným XC90. Nehovoríme, že je dizajn zlý, ale je podobný, až príliš. Vpredu tak vidíme svetlá s charakteristickou líniou denných svetiel. Zozadu sa tiež podobá na XC90, možno aj na V90.

Interiér je zase skôr blízko V90, pretože je rebrovanie výduchov klimatizácie vertikálne. Ale očakávať sa dá zase výborný displej a množstvo všelijakých vychytávok. Vlastne ten interiér nie je blízko, ale je priamo rovnaký ako vo V90.

Auto, ktoré sa postaví proti BMW X3, Audi Q5 a Jaguaru F-Pace, bude mať pod kapotou znova len dvojlitre, veď keď ich majú väčšie Volvá, tak sa iné očakávať nedá. Najviac výkonu ponúkne plug-in hybrid T8 Twin Engine s 300 kW (408 k). Na stovku sa dostane za 5,3 sekundy. To vôbec nie je na SUV zlé. Ak nebudete chcieť hybrid, tak môžete zvoliť naftový motor D4 (140 kW/190 k) a D5 (173 kW/235 k). Prípadne si môžete kúpiť aj benzínový model s vrcholom T6 (186 kW/254 k).

Ale je pekné…