Lexus LC s vylepšeniami pre modelový rok 2021

Lexus odprezentoval zmeny a vylepšenia, ktorými pre rok 2021 vybaví model LC. Kľúčovou správou je, že luxusné kupé bude ľahšie a taktiež dostane nové farby a kolesá.

Pokles hmotnosti je však skôr iba symbolický a predstavuje zhruba 10 kg. Tie sa podarilo zhodiť vďaka hliníkovým ramenám zavesenia, ľahším pružinám a diskom. Samotné pružiny a tlmiče by mali v novom LC fungovať ešte hladšie a istejšie v zákrutách. Nechýba ani elektronické nastavovanie podvozku a aktívna asistencia prejazdu zákrut, ktorá vie pribrzdiť vnútorné kolesá pre lepšiu trakciu a zatočenie. Vylepšená je aj prevodovka, radí logickejšie a napríklad pri prudkom zošliapnutí plynu a športovej jazde drží motor dlhšie vo vyšších otáčkach. Poteší aj podpora pre AndroidAuto. A aby sme nezabudli na tie spomínané vizuálne zmeny, spomeňme nové 20″ disky ale aj nové farby. Tými sú oranžová Cadmium Orange a zelená Nori Green Pearl. V kabíne červená strieda červenú. Do dôchodku odchádza koža Rioja Red a prichádza Flare Red. Z ponuky taktiež vypadáva aj biela koža.  

Doboru správou je, že na nový Lexus LC nebude treba čakať do budúceho roka a do predajní by sa mal dostať už okolo jesene.