Klimatizácia v SEAToch bojuje s mikróbmi a peľmi

Každý vie aká je teraz situácia. Existuje jeden vírus, ktorý dosť znepríjemňuje život nielen u nás, ale na celom svete. Ako je to však s cestou autom a hrozbou? Reálne je prenos trochu ťažší cez klimatizáciu auta, lebo človek, ktorý funguje ako prenášač by musel zakašľať priamo do nasávania. Ale SEAT má jednu technológiu, ktorá pomôže aj v takom prípade.

Každá automatická klimatizácia má systém Air Care. Ten bol vyvinutý hlavne pre alergikov, pričom neprepustí pele do vnútra. A keď neprejdú pele, tak ani mikróby a vírusy. Klopete si na čelo, že vírus je menší ako póry v akomkoľvek filtri? Áno, to je pravda, ale vírus neprežije bez svojej kvapôčky, na ktorej sa priživuje a tá cez filter neprejde.

SEAT má systém snímania kvality vzduchu a následne aktivuje špeciálny filter. V prípade aktivácie Air Care v menu privádza vzduch zvonka a mixuje ho s tým recirkulovaným vnútri tak, aby bola kvalita vzduchu na konštantnej vysokej úrovni. Tento systém nie je vhodný iba teraz, ale aj v zime, kedy reaguje jeho zopnutie na potiahnutie páčky ostrekovačov. Alkoholový zápach sa teda do interiéru tiež nedostane. A to sme znova pri tých kvapôčkach.

Reálne teda klimatizácia SEATu dokáže zastaviť preniknutie nebezpečného vírusu ku posádke. Takže v SEATe rúško nosiť nemusíte. Chráni vás pred vírusom a zároveň nie je interiér auta považovaný za verejnosť, na ktorej je rúško povinné s hrozbou pokuty.

SEAT ponúka takúto klimatizáciu vo všetkých svojich vozidlách. Je automatická a začína už v Ibize a v každom inom modeli. Ak chcete SEAT, tak aj ten, podobne ako väčšina iných automobiliek, reagoval na aktuálnu situáciu a využíva na predaj pomocou alternatívnych kanálov. Môžete si ho kúpiť priamo z domu. Na adrese www.seat.sk/seat-at-home si môžete vybrať autá zo skladu priamo dezinfikované, ktoré dokážu díleri doručiť priamo k vám domov. Alebo si môžete konfigurovať a objednať auto presne podľa požiadaviek. Webšpeciál dokonca ponúka možnosť stiahnuť omaľovánky s modelmi SEATu pre deti, ktoré aktuálne nechodia do školských zariadení.