Land Rover robí Disco už 25 rokov

To, že Land Rover robí Disco už toľké roky by z neho malo automaticky robiť jedného z najlepších dídžejov na planéte. Lenže Disco sa používa ako skratka pre Discovery. A ozajstný a pravý offroad sa potuluje aj po necestách už spomenutých 25 rokov.

Takéto výročia sú veľmi vďačné a majú ich okrem automobilek radi aj zákazníci. Pre model, čo sa robí už od roku 1989 si Land Rover pripravil sériu XXV Special Edition. Kto pozná rímske číslice vie presne koľko bije.

V ponuke bude vo viacerých farbách, ktoré budú mať vo vnútri kožu Windsor pekne zladenú, aby nekričala a nepôsobila ako päsť na oko. Ako základ pre špeciálnu sériu poslúžila najvyššia výbava HSE. Do výbavy pribudli dvadsaťpalcové zliatinové disky s piatimi zdvojenými lúčmi. Kvôli odlíšeniu použil Land Rover aj nápisy XXV na piatych dverách a predných dverách. Dovnútra okrem koženého čalúnenia pribudol drevený volant obtiahnutý fajnovou kožou.

Do predaja sa má dostať v poslednej štvrtine tohto roka za približne 63 tisíc britských libier. Mal by sa dostať aj do sveta s volantom na ľavej strane, ale nie je jasné kedy a za koľko.