Kto nájde 10 zmien na inovovanom Seate Leon?

Seat Leon je tým Golfom, ktorý je dostupnejší a má, aspoň podľa nás, omnoho viac charizmy. Nie je praktickou alternatívou ako Octavia, ale skôr to hrá na emócie. Najnovšie sa zmenil v rámci veľmi decentného faceliftu. Čo sa teda zmenilo? Nájdeme 10 rozdielov?

1. Svetlá

Predné aj zadné svetlá majú nové rozmiestnenie prvkov. Predné viac pripomína nový crossover Ateca a možnosť osadenia LEDkami ostáva.

2. Maska chladiča

Maska chladiča je nejako iná, je širšia o 40 milimetrov. To znamená, že celé auto vyzerá širšie ako doposiaľ.

3. Displej infotainmentu

V strede prístrojovej dosky je nový displej s uhlopriečkou 8 palcov. Veľkosť eliminovala viacero normálnych tlačidiel, ale napríklad klíma zostala stále na svojom mieste.

4. Poloautonómna jazda

Z crossoveru Ateca sa aj do Leonu dostala možnosť čiastočne autonómnej jazdy. Spája funkcie asistenta v zápchach, adaptívneho tempomatu a udržiavania pruhov. Pri rýchlostiach nad 60 km/h nemusíte jazde venovať plnú pozornosť.

5. Xcellence

Nový výbavový stupeň má divné meno, ale pridáva veľa chrómu vonku a má iné nárazníky. Cenovo bude na tom rovnako ako FR, ale bude mať štandardne bezkľúčový prístup a viacfarebné LED podsvietenie.

6. Nový diesel

V ponuke pribudne nový naftový agregát s tradičným objemom 1,6 litra. Ponúkne 85 kW (115 k) a šesťstupňový manuál.

7. Trojvalec

Základnou pohonnou jednotkou bude 1,0 TSI. Trojvalec tiež príde s 85 kW (115 k). Ale aj tak väčšina radšej zvolí 1,4 TSI s vypínaním valcov.

8. Sedemstupňové DSG

Pre naftový motor 2,0 TDI s 110 kW (150 k) a pohonom štyroch kolies 4Drive bude v ponuke prevodovka DSG so siedmimi prevodovými stupňami. Doteraz mali naftové verzie o stupeň menej.

9. ?

10. ?

Ak ste našli ešte ďalšie rozdiely, tak nám napíšte do diskusie.