Kia spravila Picantu prekombinovaný predok

Kia Picanto je to malé auto, ktoré máte ako konkurenta Hyundaiu i10. Teda, keď hovoríme konkurenta, máme na mysli pokrvného brata, keďže obe automobilky zdieľajú technické riešenia. A i10 je super vozidlo. Tak Kia tiež nebude horšia, aj keď je jasné, že zákazníkov spoločných tieto autá nebudú mať. Hyundai je uhľadenejší a tvári sa honosnejšie, kým Kia skôr stavila na športovejšie vnemy, veď ponúkne aj výbavu GT Line.

Nové Picanto navrhli v kórejskom Namyangu a v nemeckom Frankfurte. A mixík vplyvov sa prejavil na prekombinovanom vzhľade. Auto má rázvor dlhší o 15 milimetrov, čo vysotilo kolesá do rohov karosérie. Kia hovorí, že vďaka tomu malé auto ponúkne viac interiérového miesta ako konkurenti.

Vnútro až tak radikálne nie je. Displej stojaci na vrchu prístrojovky začína byť obohranou pesničkou. Iste to vyzerá ľahšie ako zakomponovať ho do stredového panelu, ale stále to je trochu zvláštne.

O motoroch Kia zatiaľ nepovedala, ale 1,0 a 1,2ka z i10 budú stávkou na istotu. Hovorí sa aj o prepĺňanom 1,0 T-GDi, ale to sa ukáže až pri predstavení v Ženeve.