Hybrid a Mustang doteraz v jednej vete neboli

Najčastejšie znela veta s Mustangom a Hybridom v jednej vete asi takto: „Radšej si kúpim Mustang, ako nejaký hybrid!“ Lenže teraz bude nová alternatíva v ponuke, teda teraz znamená rok 2020. Ford v tom roku príde s Mustangom Hybrid. Ešte raz si to prečítajte. Neklamú vás oči.

Zdá sa, že toľko diskutovaná štvorvalcová pohonná jednotka označená slovom EcoBoost je ešte len slabým odvarom. Čo bude ďalej? Výlučne elektrický Mustang? Hybridná verzia má ponúknuť výkon osemvalca. Ale asi bude lepšie smažiť zadné pneumatiky, ak bude mať okamžitý nástup krútiaceho momentu elektromobilu.

My by sme stavili naše prachy na to, že elektromotor bude spojený práve s 2,3-litrovým štvorvalcom, ale Ford môže prekvapiť. Najbrutálnejšia možnosť, ktorú by niektorí priaznivci asi neprežili je kombo elektromotor, plus litrový EcoBoost s tromi valcami. Lenže s tým sa asi našťastie na výkon osemvalca nedostane nikto.

Ford v roku 2020 predstaví aj hybridný pick-up F-150. Ten má mať dostatok výkonu na ťahanie prívesov, ale zároveň môže fungovať ako elektrický generátor. Konečne rozumná reč! Pri pick-upe si hybridný pohon vieme predstaviť, ale Mustang? To vážne?

A kým príde doba hybridov, prečítajte si porovnanie Mustangu V8 a Camara V8.