Video – Ken Block má v Taliansku konkurenta

Kena Blocka a jeho videá pozná asi každý človek, ktorému nie je cudzia vôňa benzínu a spálených pneumatík. Meno Luca Pedersoli však nie je medzi širokou motoristickou verejnosťou až tak známe, ale fanúšikom rally tohto veľkého showmana a bývalého talianskeho vicemajstra Európy zrejme nie je treba predstavovať.

Luca pravdepodobne zatúžil po zvýšení popularity a večnej a nehynúcej sláve na serveri youtube. Rozhodol sa teda natočiť video, nie nepodobné tým, ktoré tak často vychádzajú z produkcie Kena Blocka. Jeho prvotina nazvaná „Drift War One“ sa odohráva v lome, kde Peugeot 206 WRC s Lucom za volantom lieta z jedného driftu do druhého a celé toto divadlo sleduje a spoluvytvára veľmi atraktívna štvorkolkárka. Dynamika videu rozhodne nechýba, trochu však zamrzí zbytočne prehnaná dĺžka a opakovanie niektorých záberov. Dosť veľkým a amatérsky pôsobiacim prehmatom je taktiež to, že počas celej jazdy sedí Pedersoli v aute sám, avšak na konci vystúpi z Peuegotu aj spolujazdec.

Každopádne, slová sú zbytočné, lepšie raz zažiť ako stokrát počuť. Ako sa Lucovi tento jeho prvý pokus vydaril môžete z priloženého videa zhodnotiť sami. Have a fun!