Toyota Prius C – 2,8 litra na sto kilometrov

Včera, na Štefana v Japonsku začal predaj nového Priusu, tiež známeho ako Toyota Aqua v krajine vychádzajúceho slnka. Aqua znie o niečo lepšie a mäkšie ako Prius, všakže.

Nový hybrid poháňa 1,5 litrový Toyota Hybrid System II (THS II). Benzínový, spaľovací motor je podľa názvu predpokladateľné 1,5 litrový štvorvalec. Ten poskytne 54 kW (73 koní) a krútiaci moment 111 Nm. Pomáha mu elektromotor s výkonom 45 kW (61 k) a 169 Nm.

Údaje sa pri hybridoch nesčítavajú, a preto celková kombinácia ukazuje 73 kW (99 k). To je podľa toho, čo vypočítala Toyota. Tieto údaje až tak zaujímavé nie sú. Viac nadchne spotreba. Tá je podľa správ na úrovni 2,8 litra benzínu na 100 kilometrov.

V Japonsku je plán predať 12 000 kusov tohto auta mesačne. Predaju by mali pomôcť aj nové balíky s označeniami TRD a Modellista. Pre ujasnenie, TRD znamená Toyota Racing Development. Čosi to teda bude mať so športovým niečím na aute.

Ak predpokladáte, že do výkonov sa asi veľa vŕtať nebude, tak realita nesklame. TRD pre Aqua alebo Prius C jednoducho znamená nové plasty. Predný nárazník je bližšie k zemi a dostal integrované LED hmlovky. Tie sú veľmi nízko a relatívne zraniteľne, takže aj servisy si prídu na svoje. Bočné prahy dopĺňa zadný nárazník, ktorý dostal samozrejme aj imitáciu difúzora. TRD tiež prinesie nový vzhľad diskov, tuhšie pružiny a výfukový systém s dvojitou koncovkou.

Modellista obsahuje rovnaké prvky ako TRD.

One thought to “Toyota Prius C – 2,8 litra na sto kilometrov”

Comments are closed.