Honda HR-V hlási comeback

Keď Honda uviedla prvé SUV CR-V, tak ho nasledoval menší brat HR-V. Ten vyzeral z profilu podobne ako vesmírny modul z klipu Tonight, Tonight od Smashing Pumkins. Ale vážne, SUV vtedy zaujalo modernými a hranatými líniami. V tej dobe bola relatívne neobvyklá aj stratégia použitia pohonu prednej nápravy, alebo v druhej verzii pohonu všetkých štyroch kolies. Zákazník tak mal monžosť zvoliť si čo potrebuje.

HR-V teraz hlási návrat. Nebude už takým modelom ako predtým. Nová generácia skôr provokuje časť trhu, kde sa tvarom karosérie nachádza BMW X4. Honda bude samozrejme o niečo menšia. Predstaví sa v Paríži už o pár týždňov.

Ako základ Honda použila komponenty, ktoré ponúkne nová generácia Jazzu, z čoho sa dá aspoň odhadnúť veľkosť nového miniSUV. HR-V by mala ponúknuť veľa priestoru, s ohľadom na triedu, lebo palivová nádrž našla svoje miesto pod prednými sedadlami. Honda nezabudne ani na svoj systém sklápania a posúvania sedadiel Honda Magic Seats.

Motory ešte automobilka neprezradila, ale dá sa predpokladať, že 1,6 i-DTEC na naftu bude so skoro stopercentnou pravdepodobnosťou. A niektoré zdroje spomínajú aj verziu 1,5 i-VTEC. Viac informácií príde s blížiacim sa autosalónom.

Petr Hubacek Petr Hubacek