AMG-GT v duchu SLS

AMG-GT, tak jednoducho a pritom výstižne znie meno superšportového kupé, ktoré Mercedes predstavil pred pár dňami. Malo by byť akýmsi duchovným nástupcom stále skvelého SLS a podľa slov samotnej automobilky by údajne malo byť použiteľné aj ako auto na každý deň.

Z pohľadu na prednú masku je úplne jasné, že reči o inšpirácií modelom SLS sú úplne opodstatnené. Zadnej časti naopak dominuje výrazne zošikmená strecha plynule splývajúca so zvyškom karosérie, na ktorej možno nájsť aj veľké obdĺžnikové LED svetlomety. Celá vizáž auta pôsobí relatívne extravagantne a je tak možné, že nie každému bude po chuti. Podľa nás je však dizajnovo veľmi čistá a originálna.

Extravagantne ale celkom určite pôsobí kabina, najmä jej široký stredový tunel ktorý končí štvoricou okrúhlych výduchov a veľkým displayom. Použitie materiálov ako koža, karbón a chróm je úplnou samozrejmosťou.

Na výber budú dva motory, kde základ predstavuje viac než slušných 339kW/462 koní a zdrvujúcich 600Nm. Avšak, komu by bolo málo, bude tu aj varianta s nenápadným označením „S“. Výkon bude ešte o kus väčší, a to presne 375kW/510 koní. V reči Nm 650. Obe budú mať sedemstupňovú dvojspojkovú prevodovku, rozdielny však bude ich zadný diferenciál. Základ bude totiž vybavený mechanickým, ale verzia „S“ bude vylepšená elektronickým, s možnosťou nastavovania režimov prostredníctvom systému „AMG Ride Control“.

Na záver už snáď len dodať, že do predaja sa táto exkluzívna novinka dostane začiatkom budúceho roka.

 

amg9 amg8 amg7 amg6 amg5 amg4 amg3 amg2 amg1amg10amg11amg12