Honda hlási návrat do WTCC

Automobilka Honda oznámila, že budúcoročná sezóna populárneho okruhového seriálu WTCC prebehne za účasti ich nového modelu Civic.

Honda už v minulosti v tejto disciplíne súťažila, a to konkrétne s modelom Accord, ktorý pilotovali aj také hviezdy ako James Thompson.

Nový Civic pre túto kategóriu okruhových pretekov bude poháňaný 1,6 litrovým, turbom dopovaným štvrovalcom, presne ako to kážu predpisy FIA. Šéf Hondy, Takanobi Ito hovorí o tejto udalosti s nadšením a odhodlaním.

 „Rozhodli sme vstúpiť do WTCC s európskou verziou Civicu. Našou úlohou je teraz vyvinúť úplne nový motor, avšak berieme to ako výzvu, z ktorej sme všetci nadšení.“

Celý tento projekt sa uskutoční za spolupráce dvoch dvorných úpravcov Hondy – japonského Mugenu a anglického J.A.S. Motorsport, ktorý je mimochodom zodpovedný aj za Civic v úprave R3 pre súťaže rally.

Ostrú premiéru v boji s časom by mal Civic zažiť na okruhu Suzuka, 21.októbra 2012. Hneď za tým budú nasledovať podujatia v Číne a Macau. Sezónu 2013 by už mal tím absolvovať v kompletnej podobe.