Pondelková naháňačka – Tarantino tiež môže ženy na kapote

Quentin natočil v roku 2007 film Death Proof. Názov filmu bolo ťažké preložiť, preto sa do slovenských kín dostal ako Auto zabijak. Dejová línia nie je nijako zložitá. Kaskadér Mike, ktorého hrá Kurt Russell sa snaží zabiť v dvoch častiach dve skupiny mladých diev.

Scéna patrí druhej skupine, v ktorej sa ocitla Rosario Dawson, Tracie Thoms a Zoe Bell. Zoe, hrajúca samu seba sa rozhodne, že pri návšteve US and A si požičia Challenger na predaj a prinúti kamarátky viezť ju na kapote. Tu nastupuje kaskadér Mike, snažiaci sa ich zabiť. Bez zbraní, čisto búračkou.

Autá, ktoré sa zišli v tejto bláznivej naháňačke sú Dodge Challenger z roku 1970 a o rok starší Dodge Charger. Challenger niečo pripomína. Ak tipujete Vanishing Point, ste na správnej stope. A kde bol použitý Charger? Síce aj vo Fast and Furious, ale toto je skôr odkaz na auto, ktoré naháňalo Franka Bullitta v Bullittovom prípade.

Celý film je v podstate jedna veľká naháňačka a vo videu je len prvá časť tej finálnej. Ak máte za sebou deň plný psychickej roboty a chcete si pozrieť niečo, pri čom netreba rozmýšľať, tak do toho! Auto zabijak je na toto výborná antistresová alternatíva.