Honda Civic Type-R je najrýchlejšou predokolkou, ale…

Honda Civic Type-R je prehnaná svojim výzorom. A to je práve dobre, nezapadne ani keď je bielej, alebo vlastne akejkoľvek farby. Všade budí pozornosť. Nikomu nevadí, že na Nürburgringu to bol prototyp a nie séria, nikomu nevadí, že ho predbehol Golf GTI Clubsport S. Aj napriek tomu Honda pokračuje v drvení jedného okruhu za druhým.

Nové najlepšie predokolkové časy Civic Type-R drží na okruhoch Silverstone, Spa-Francorchamps, Monza, Estoril a Hungaroring. Pritom na každom z okruhov jazdilo auto v sériovej špecifikácii. Za volantom bol vždy niekto z BTCC a WTCC.

Britský Silverstone si privlastnil Matt Neal. Za dažďa dal výborný čas 2 minúty a 44,45 sekundy. Lenže to mu nestačilo, tak sa vrátil za sucha a rozdrvil predchádzajúcu hodnotu novým časom 2 minúty a 31,85 sekundy. Rekord si Civic pripísal už v apríli.

Májový ikonický Spa-Francorchamps v Belgicku nahnal za volant nováčika v tíme Honda Racing, Roba Huffa. Dosiahol čas 2 minúty a 56,91 sekundy.

Tretím terčom bola rýchla talianska Monza. Na nej krúžil rekordne Maďar Norbert Michelisz. Slávny okruh zvládol za 2 minúty a 15,16 sekundy.

Na španielskom okruhu Estoril sa mal predstaviť domáci jazdec Tiago Monteiro. V Nemecku sa však zamotal do ťažkej havárie, tak za volant skočil šofér Safety Caru, Bruno Correia. Na to, že jazdil prvý deň dal slušný čas 2 minúty a 4,03 sekundy.

Hungaroring prezentoval jediného možného kandidáta za volant. Norbert Michelisz dva dni tlačil plyn tvrdo k podlahe a dostal sa na 2 minúty a 10,85 sekundy.

Aha, takže rekord predokoliek nie je len o Zelenom pekle. Myslíte, že pri opätovnom pokuse by jemne odľahčená verzia Civic Type-R s poloslickami dala dole Golfa? Na test sa môžete tešiť, ak neprídu nepredvídateľné zdržania, tak bude zverejnený 26.06.2016.