Renault Clio s faceliftom prinesie nové motory

Po polčase životného cyklu, po tri a pol roku, automobilka Renault pripravila inovovaný model Clio s modelovým rokom 2017. Clio je jedným z najdôležitejších modelov značky a priniesol dizajnový smer, na ktorý nadväzujú všetky nové modely.

Zmeny sa vizuálne dajú postrehnúť najmä vpredu. Iný nárazník so širším otvorom na prívod vzduchu je len začiatok. Omnoho dôležitejšie sú nové svetlá s technológiou LED Pure Vision známou z Espace, Talismanu aj ostatného Mégane, či dokonca aj Kadjaru. LED sú aj zadné svetlá s novým stvárnením, ale nie vonkajšieho tvaru, skôr tých vnútorných.

V ponuke sa objavia štyri nové farby, červená Intens, šedá Titanium, biela Pearlescent a modrá Iron. Poslednú menovanú sme mali na testovanom Mégane Bose. Ponuka zliatinových diskov tiež prejde určitými zmenami.

Pozorné oko nájde v interiéri… Teda nič výrazné tam nenájde, okrem iného čalúnenia a kvalitnejších materiálov. O kvalitnejších materiáloch informuje výrobca, prax ukáže, či to je reálne tak. Ale v ponuke bude aj audio Bose a pre všetky výbavy systém R&Go pripojiteľný cez mobil.

Paleta agregátov prijme výkonnejší diesel dCi 110 s výkonom 80 kW (109 k), ktorý sme mali v Mégane Grandtour tretej generácie a aj v Dacii Duster, či dokonca Mercedese A180 CDI. Je spojený so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou. Novinku bude predstavovať aj rovnaká prevodovka pre, zatiaľ výlučne automatický, agregát 1,2 TCe 120 s 88 kW (120 k).

Nové Clio, teda inovované, bude možné objednať od leta tohto roka. Vraj by mal pribudnúť aj model s označením Initiale Paris, ktorý bude vrcholom ponuky Clia. Rovnaké zmeny ako pre hatchback prijme aj kombi Grandtour.