Géčko má 35 rokov

Tridsaťpäť rokov. To auto je na svete dlhšie ako bola Amy Winehouse, čo Kurt Cobain. Dokonca aj Jim Morrison takéto jubileum neoslavoval. A keďže Géčko prešlo cez kritický vek, tak to treba osláviť. Na oslavu prichádza edícia 35.

Edition 35 získala bielu Mistic White farbu, alebo ak by nebola biela vhodná, tak ju môže zastúpiť strieborná metalíza Palladium Silver. Obe však majú zhodne čierne detaily, ale nie obyčajné plastové. Sú lakované metalízou Obsidian Black a okrem nárazníkov, nástavcov blatníkov a prahov sú aj na zrkadlách a streche. Ak by dvojfarebná kombinácia nebola po chuti, tak Mercedes ponúkne aj celočiernu alternatívu. V základnej výbave zovňajšku je aj Sport a Chrome balík. Rovnako sa do nej dostali aj osemnásťpalcové zliatinové disky.

Vnútri sa nešetrilo a zaujmú sedadlá s kožou designo s červeným kontrastným prešitím. S balíkom Exclusive prichádza kožou potiahnutá prístrojová doska, volant AMG, obklady s klavírnym čiernym lakom a mikrovláknový čierny strop.

Edition 35 bude dostupná ako G350 BlueTec za 84 900 eur a ako G500 za 94 800 eur. Na predstavení stálo hrdo vedľa exempláru, čo za 26 rokov prešiel skoro 900 tisíc kilometrov.