Novitec si Aventador dal dobre nafotiť

Lamborghini Aventador je vozidlom, ktorého výkon využije naozaj málokto. No a otvorená verzia už len akoby predstavovala formu predvádzania sa. A ak ho ešte majiteľ dá upraviť, tak posúva hranice toho, ako veľmi púta pozornosť ešte ďalej. Samozrejme, Nicky Minaj na to stačil ružový wrap na celej karosérii. Ale Novitec s farbami tak ďaleko nezašiel.

Aventador Roadster od Novitecu získal pri transformácii nový predný nárazník s dvojdielnym spojlerom a novými otvormi na prívod vzduchu. Vzadu omráči obrovské krídlo, ktoré sa vysúva pri rýchlostiach do 180 km/h špeciálnym tlačidlom. A nie je to kvôli predvádzaniu sa, ale vraj kvôli vetraniu motora.

Novitec pridal k balíku aj nové disky s priemerom 20 palcov vpredu a 21 vzadu. Do vnútra sa zase dostali obklady z karbónu lakovaného čírym lakom použité na všetkých miestach, kde nie je koža.

LP710-4 zvýšilo aj svoj výkon. A stačilo na to prehodiť výfuk, zmeniť mapu riadiacej jednotky pre vstrekovanie a zapaľovanie a ešte sa trochu pohrať s ostatnými časťami programu. Pri atmosférickom motore neprichádzajú obrovské nárasty, ale aj zvýšenie na 535 kW (730 k) je celkom slušné. Zákazník má možnosť vybrať si aj systém aktívneho ovládania zvuku výfuku pomocou tlačidla v interiéri.

No a tie dve fotky sú naozaj dobré. Uhádnete ktoré?