Ferrari F12 bez strechy sa tvári exkluzívne (a aj je)

Keď dávajú Ferrari dole vrchné diely, väčšinou z toho je umelecké dielo. Je to podobne aj pri kabriolete postavenom z F12 Berlinetta. Je to F60America. Jasné, že to je obmedzená séria. A dostane sa do obehu v desiatich exemplároch.

Model F60America oslavuje šesťdesiate výročie automobilky v Severnej Amerike. Každý z desiatich kusov je už predaný za 3,2 milióna dolárov. Samozrejme cena je za kus, nie za všetkých desať. To, že má spojenie s F12 Berlinetta je asi jasné, ale čerpá aj z historického modelu 275 GTS-4 NART z roku 1967, ktorý bol tiež vytvorený špeciálne pre rovnakú časť sveta.

Odstránenie strechy bol prvý krok, pribudli aj dva oblúky chrániace pri prevrátení, ktoré sú čalúnené kožou. Ale od F12 sa trochu líši aj inou prednou, či zadnou časťou. Sfarbenie karosérie pochádza z North American Racing Team (NART). Na blatníkoch sú špeciálne znaky označujúce práve šesťdesiate výročie.

Vnútro sa nesie v čierno-červenej kombinácii. Ľahký látkový top vydrží do 120 kilometrov za hodinu, potom ho asi odfúkne. A že ho má čo odfúknuť. Veď pod prednou kapotou je dvanásťvalec s objemom 6262 centimetrov kubických a výkonom 544 kW (740 k) a krútiacim momentom 690 Nm. Všetko prechádza cez automatickú dvojspojkovú sedemstupňovú prevodovku na zadné kolesá. Všetko sa premieta do reálnych čísel hovoriacich o 3,1 sekundách na stovku.