Ostrejší naftový Focus nebude STD

Nafta patrí do traktorov a do kachlí. Kachle asi budú aj pod prednou kapotou pripravovaného ostrejšieho naftového Fordu Focus. Kým benzínový motor nesie označenie ST, naftový dostane nejaké iné. Určite to nebude STD. Najmä nie v anglicky hovoriacich krajinách. Tam skratka znamená pohlavne prenosné choroby. S tým by Ford asi nerobil dobrý imidž majiteľovi.

Len pre informáciu, Focus ST má dvojlitrový agregát so štyrmi valcami a výkonom 184 kW (250 k) plus krútiacim momentom 360 Nm. Nový naftový motor by podľa vyjadrení Marka Fieldsa, COO Fordu, pre britský magazín Auto Express mal mať 135 kW (182 k). To by najmä kombi, ktoré určite bude, stavalo do pozície konkurenta Octavie Combi RS TDI. Ten istý zdroj prezradil, že stovku by mal dať naftový ostrý hatchback za 8 sekúnd, kým emisie majú byť na úrovni 114 gramov CO2 na kilometer.

Do popredia však prichádza aspekt imidžu. Silný benzínový motor prská, srčí, strieľa do výfuku. Ale čo nafta? Dymové clony sú out, kvôli filtru pevných častíc, ale treba dúfať, že konštruktéri naladia aspoň nejakú dobrú melódiu. Tvary si prevezme z poslednej verzie po facelifte a bude ich zdieľať s upraveným ST. Fotky sú zatiaľ len pre facelift civilných verzií.

Kým prídu oficiálne informácie, pozrite si test benzínového ST pred faceliftom.