Ford Transit Custom ide full elektro

Nie je to tak dávno, čo sme uverejnili ten plug-in hybridného Transit Custom. Aktuálne však Ford ide ešte ďalej a predstavil novú verziu, ktorá bude plne elektrická a príde na trh už onedlho. To znamená, že budúci rok a bude sa vyrábať v tureckej fabrike automobilky.

Nový e-Transit Custom na elektrickú energiu dostane inú tvár a iné prvky ako majú bežné verzie so spaľovacím motorom. Predná časť bude ešte viac výrazná ako bola doteraz a zároveň na fotkách novinka prezentuje aj obrovské, avšak stále reálne, zliatinové disky. Pôvodne sme si mysleli, že tízingové fotky, či skôr obrázky, budú pre osobnú verziu Tourneo Custom. Ale nie, veru nie.

Ford vstupuje do segmentu, kde majú čo povedať Mercedes e-Vito a tiež súrodenecké trojičky Citroën ë-Jumpy, Peugeot e-Expert, ale aj Fiat e-Scudo. Nie je prekvapením, že nová verzia Fordu Transit Custom použije úplne kompletne LEDkové svetla ako prvý Transit Custom vôbec. Nové nebudú výlučne svetlá vpredu, ale iný design si asi zaslúžili aj tie zadné.

Automobilka je relatívne skúpa na detaily. Teda, ak sa bavíme o pohľade do interiéru a pohonnej sústave. Vnútri by mohla byť konečne automatická klimatizácia. Tú Transit Custom doteraz mať nemohol. Avšak je známe, že o uskladnenie energie sa bude starať batéria s kapacitou 68 kWh, ak bude z väčšieho E-Transitu, ktorá by mala, pri optimálnej jazde, ponúknuť dojazd 380 km. Veľký e-Transit ponúka možnosť nabíjať výkonom až 115 kW, čo znamená pani menší brat nebude zaostávať, ba priam môže svojho väčšieho brata preskočiť a ponúknuť ešte výkonnejšie nabíjanie.

A toto je všetko, čo dokážeme o novom e-Transite Custom ponúknuť my. Ford bol zatiaľ naozaj celkom lakomý na detaily. Tie sa ukážu v septembri, kedy je naplánované výraznejšie odhalenie modelu. Vtedy sa budeme môcť pozrieť aj do interiéru a uvidíme, čo všetko sa zmenilo tam.

Na 100% bude elektrický Transit Custom fungovať ako externá batéria. Do zásuvky na 220V v aute bude možné zapojiť akékoľvek zariadenie s príkonom až 2,3 kW.