Fiat 500L s tvárou á la VANS

Design Fiatu 500L nám vždy prišiel tak trochu divný, avšak očividne stačí iba trochu fantázie a kreativity a zo škaredého je razom výnimočné.

O to bizarnejší je fakt, že za metamorfózou tohto Fiatu stojí výrobca tenisiek a skateovo-surfových doplnkov, v tomto svete už kultová značka VANS. Fiat 500L VANS Concept bol navrhnutý práve pre aktívnych ľudí, pre ktorých sú skateparky či pláže domovom. Karoséria je veľmi sympaticky zladená do troch farieb, a to bielej, modrej a čiernej. Vpredu sú štyri okrúhle LED svetlomety, predstavujúce variáciu tohto konceptu na tému denného svietenia. Na strehce s tradičným šachovnicovým vzorom VANS-u nemôže samozrejme chýbať držiak na surf. Za normálnych okolností nudné jednofarebné plasty dostali design v štýle „boomsticker“, funky pocit z auta preto nekončí ani za volantom. A aby bolo dielo dokonalé, povrch pedálov má štruktúru tzv. „waffle“, čiže vzoru tradične používaného na podrážke tenisiek VANS.

Turbo, 1.4 litra a 119kW/160 koní skĺbených s manuálnou 6 stupňovou prevodovkou znie tiež presvedčivo. Na záver len doplníme, že koncept sa predstaví v týchto dňoch na podujatí Vans US Open of Surfing.