Nismo na Note vyzerá skvele

Nissan Note je svojim spôsobom malým MPV. V podaní Nisma by mohol byť minihotMPV. Lenže to sa zatiaľ nedozvieme, lebo Nismo ešte neuviedlo aké motory budú pod prednou kapotou. Bude piatym modelom automobilky, ktorý bude niesť odznak Nismo.

V ponuke bude dokonca Nismo a Nismo S. Obe budú mať našťastie benzínový motor a manuálnu prevodovku. My predpokladáme implementáciu výkonnejšej verzie motora 1,2 TCe od Renaultu. Ten má zatiaľ najviac 96 kW (130 k). Obrovské zmeny sú vizuálne. Predok akoby ani nebol z pôvodného Note. To asi na noc nechali malé MPV v garáži s Nismom GT-R. Nárazník má tak ostré hrany, že by mohol rozrezať muchu na dve časti. Podobné radikálnejšie zmeny sa udiali aj vzadu, kde čnie nový difúzor a strešný spojler.

Nissan oznámil, že Nismo Note bude mať upravený podvozok, iné pneumatiky a aerodynamické prvky. Nismo S dokonca bude dokonca ešte bližšie k zemi. Pre Nismo S budú štandardom športové sedadlá a za príplatok sa budú dať doplniť výborné kúsky Recaro.

Viac detailov automobilka oznámi onedlho. Lenže toto nie je ten model Nismo na ktorý čakáme. Vypustite aj Pulsar Nismo! A nech zavarí vodu Golfu GTI!