FIAT 500 Collezione 1957 je ďalšia krásna séria legendárneho auta

FIAT 500 je svojím vlastným spôsobom legendou. Je to aj ten prvý, ktorý zmobilizoval celé Taliansko a priniesol možnosť prepravy mnohým, ktorý ju dovtedy nemali, alebo inak povedané, FIAT 500 presunul masy z jednej stopy na stopy dve. Moderný FIAT 500 zase prináša iné benefity. Ukazuje, že dokáže zaujať štýlom. A to mu nemožno odškriepiť. Veď inak by už na trhu nemal miesto, lebo má aj nástupcu s pohonom na elektrickú energiu.

FIAT 500 do nového roku života vstupuje s novou špeciálnu sériu nazvanou Collezione 1957. Táto séria odkazuje nielen na rok, kedy bola päťstovka predstavená, ale tiež hovorí o počte vyrobených kusov z tejto špeciálnej série. Základom pre limitovaný počet vozidiel bude verzia kabrio a lakovanie karosérie bude dvojfarebné.

Bude pozostávať z bielej farby Gelato a zelenej Rugiada. Vizuál podporia ešte chrómové kryty zrkadiel a silueta najstaršej a súčasnej generácie spaľovacieho FIAT 500 v ráme ľavého zadného okna. FIAT 500 Collezione 1957 bude stáť na zliatinových diskoch s priemerom 16 palcov, ktoré budú mať dvojfarebnú úpravu. Zadná časť bude biela a predná bude mať brúsené plochy.

Interiér ozvláštnia biele poťahy kombinujúce kožu a látku a tiež drevené obloženie celej prístrojovej dosky. Aj volant bude biely a v interiéri sa nezabudlo ani na vyrazené pripomienky špeciálnej série na operadlách v časti z kože, ale ani na špeciálny štítok medzi sedadlami samotnými.

FIAT 500 Collezione 1957 bude mať rozšírenú výbavu, v ktorej budú štandardne LED denné svetlá, ale aj hmlové svetlomety, aj digitálny displej s uhlopriečkou 7 palcov s možnosťou konektivity. Vozidlo bude dostupné na vybraných európskych trhoch s litrovým trojvalcom dosahujúcim výkon 51 kW (70 k) a mild hybridným prvkom. FIAT 500, v tejto sérii, bude v Európe využívať výhradne manuálnu šesťstupňovú prevodovku.

Bude to v kontraste s Japonskom, ktoré bude mať 1,2-litrový motor a robotizovaný manuál. Áno, FIAT 500 Collezione 1957 bude dostupný nielen vo vybraných európskych krajinách, ale aj v Japonsku. Dôvodom na radosť môže byť fakt, že na Slovensku bude táto séria už v druhej polovici tohto roka.