Abarth 600e štartuje s najbrutálnejšiu verziou, o ktorej nič nevieme

Talianska automobilka Abarth je stále súčasťou koncernu FIAT, ktorý ale tentoraz spadá pod alianciu Atellantis. V ponuke melého talianskeho výrobcu pribudne ďalší, už druhý, model. Po alternatíve označenej 500e s prichádza ďalšia možnosť. Je ňou 600e, čo je logicky väčšie auto. O kúsok, stále je relatívne malé a svojimi rozmermi môže kľudne konkurovať päťdverovému MINI. Aj keď toto je skôr jemný crossover.

Automobilka už predstavila 600e vo verzii Scorpionissima v talianskom Miláne, kde natáčala reklamu práve na toto vozidlo. Elektrické auto bude tiež produkovať zvuky podobné ako menší Abarth 500e, ale v tomto prípade prináša uvádzaciu fotku so šialeným uhlom natočenia karosérie v drifte. To by mohlo hovoriť, že podvozok e-CMF prešiel výraznými zmenami a dokáže priniesť pohon zadnej nápravy miesto pohonu prednej ako je doteraz pri každom jednom z modelov.

O presnejších špecifikáciách, o pohone konkrétnej nápravy sa ešte len dozvieme, ale už teraz je jasné, že na hnacej náprave bude samosvorný diferenciál, riešenie celkom unikátne pre takto veľké vozidlá. A rovnako sa ešte dozvieme aj o veľkosti batérie. Platforma e-CMF zatiaľ ponúka maximum na hodnote 54 kWh pre štandardné osobné vozidlá. Či túto batériu využije aj novinka sa musíme nechať prekvapiť.

Kým z obrázkov je otázne, či bude Abarth 600e s pohonom zadnej nápravy, istý je výkon. Má byť až 176 kW (240 k). Prevodovka bude klasicky jednostupňová a to je z technických informácií všetko. Abarth ešte zverejnil, že na pneumatikách pre 600e spolupracoval s výrobcom pneumatík pre kolotoč Formula E.

Aj keď to v tlačovej správe nie je, tak je to Hankook. Behúň má mať rôzne zmesi v jednotlivých segmentoch a tým má pripraviť aj výbornú priľnavosť, ale zároveň aj nízky valivý odpor. Doteraz som si myslel, že tieto dve požiadavky sú absolútne protichodné. Rád sa nechám prekvapiť niečím novým.

Na začiatok si Abarth pripravil špeciálnu sériu 600e. Bude sa volať Scorpionissima a predvedie špeciálnu fialovú farbu Hypnotic Purple a 20-palcové zliatinové disky schovávajúce relatívne veľké brzdové kotúče. Táto séria vznikne v počte 1949 kusov. A áno, zatiaľ je len jeden obrázok modelu Abarth 600e.

Abarth 600e