Ešte väčšie pazúre pre Jaguar XKR-S GT

Jaguar XKR-S sa nedá nazvať ani slabým, ani pomalým. Ale aj tak nič nebráni iniciatíve postaviť brutálnejšiu verziu. Naživo sa síce ukáže až v New Yorku, ale Jaguar bol taký dobrý a ponúkol nám už základné informácie práve teraz.

Na aute pracovalo oddelenie ETO (Engineered to Order/konštruované na objednávku). Nová verzia s názvom XKR-S GT disponuje agresívnejším tvarovaním s karbónovým       predným spojlerom, karbónovými kanálikmi na usmernenie vzduchu a mnohými ďalšími prvkami z rovnakého materiálu.

Dvadsiatky disky majú na sebe gumovú šupku s rozmerom 255/35 vpredu a 305/30 vzadu. Je zaujímavé, že väčšina naozaj športových áut obúva pneumatiky Pirelli, v tomto prípade konkrétne Corsa.

Kompresorom prepĺňaný V8 s piatimi litrami zo svojich útrob dokáže vydať 404 kW (550 k) a 680 Nm. Šesťstupňový automat posiela celú porciu na zadné kolesá cez aktívny elektronický diferenciál. Výsledné hodnoty sa dostali na čas 3,9 sekundy na stovku a maximum 299 km/h.

Športovejšie nastavený podvozok už asi vytrasie chrbticu von z tela a majiteľ môže bez zábran kandidovať za akúkoľvek stranu, ale na okruhu bude fungovať zaručene výborne. Veď Jaaag má testovaciu základňu aj v Zelenom pekle.

Plánovaných je 30 kusov, ale exkluzívne v bielej farbe Polaris. Ale ten zvuk! Ten je jednoducho vynikajúci, znie ako keby hromobitie postupne naberalo na intenzite. Pustite si video a zhodnoťte aj sami!