Posledný Lexus LFA pre Európu odovzdaný!

Prvý a hneď vynikajúci superšport od Lexusu nadchol aj Jeremyho Clarksona, čo sa nestáva veľmi často. Pre Európu bolo určených 40 kusov zo všetkých 500 vyrobených. To nie je veľa a najviac smerovalo do Nemecka (15), Švajčiarska (6), Veľkej Británie (5), Holandska (4) a Francúzska (3). Jeden nádherný červený kus je dokonca v Poľsku a odovzdával ho nedávno dealer Lexus Kraków.

Posledným európskym prírastkom je auto s číslom 493, ktoré si našlo cestu do Švajčiarska Nicolasovi Schillingovi, ktorý o aute povedal: „Najprv ma uchvátil design LFA, ale keď som počul zvuk motora tohto úžasného stroja, ihneď som poznal moje vysnívané vozidlo! LFA pre mňa predstavuje pokrokové technológie, absolútnu vášeň a odhodlanosť, to všetko oblečené do čistej elegancie. Je to vozidlo svetovej triedy!“ Celá ceremónia odovzdávania prebehla 26. marca 2013.

No, gratulujeme aj tomuto majiteľovi. Mimochodom, jeden kus má aj Paris Hilton, ktorá ho má na leasing a jej splátka pri piatich rokoch splácania je 5000 amerických dolárov.