V Malajzii možno narazíte na Toyotu Vios

Autosalón v Bangkoku priniesol novú alternatívu k Honde City. Toyota Vios je malý sedan, na báze Yarisu, ktorému berie niektoré štylistické detaily. Základné verzie sú také obyčajné, ale vyššie výbavy pridávajú napríklad projektorové predné reflektory, alebo chrómové doplnky, či hliníkové disky s priemerom 15 až 16 palcov.

Nový malý sedan bude merať 4410 milimetrov na dĺžku, 1700 na šírku a do výšky narástol na 1475 milimetrov. Rázvor je priemerných 2550 milimetrov. Podľa správ je interiér, napriek určeniu do low-cost segmentu, celkom kvalitný a materiály sú veľmi schopné. Treba spomenúť najmä pekné prístroje pred vodičom, lesklé detaily a rádio s MP3, USB a AUX so štyrmi reproduktormi.

Pod kapotou trhača asfaltu sa dostal 1,5-litrový motor s výkonom 81 kW (109 k) a krútiacim momentom 141 Nm. Štandardne má ako komplica päťstupňovú manuálnu prevodovku, ale v niektorých verziách ju zastúpi štvorstupňový automat.

Toyota Vios sa bude vyrábať v Thajsku a exportovať sa bude do 80 krajín sveta. Možno sa dostane aj k nám, ako konkurent Hondy City a Dacie Logan. Určite bude v Rusku, kde sú takýmito autami priam posadnutí. My by sme si asi radšej vybrali nový Logan…