Dvojdverové Coupé Range Rover zapadne prachom v sklade

V roku 2018 na autosalóne v Ženeve automobilka Land Rover predstavili plány na rozšírenie rodiny variant modelu Range Rover. Zarúbali skutočne vysoko a z veľkého SUV pripravili dvojdverovú verziu, SV Coupe.

Toto rozhodnutie prišlo na základe ponuky konkurencie, Bentley má Bentayga, Rolls-Royce zasa Cullinan, preto Land Rover spravil pár významných úprav. Ponechali prednú časť, podvozok, dvere batožinového priestoru spravili polovičné. No dvere do kabíny dostali rozmery impozantné, s rozmermi 1,4 metra je potrebné dobre si premyslieť, kde zaparkujete. Taktiež kolesá neostali len také priemerné. V ohlásenej produkcií mali mať rozmer 23 palcov už z výroby. Motorizácia ostala nezmenená, zato ponuka luxusu posunutá ešte o level vyššie.

Interiér môžeme nazvať umeleckým dielom. Možnosť dvojfarebného interiéru rozšírili až na hranicu vkusu. Zadné sedadlá tmavé, predné bledé, dokonca spredu bledé, zozadu tmavé. Farebnou kombináciou vytvorili efekt, kedy majú pasažieri vzadu vizuálny pocit iného vozidla, ako vpredu. Ku všade prítomnej koži neodmysliteľne patrí aj drevo. Efektne vytvorili kombináciu orechového a platanového dreva, na palubovke, stredovej konzole, volante ale aj podlaha batožinového priestoru dostala tento krásny prírodný materiál.

Po oficiálnom odhalení v Ženeve začala automobilka Jaguar – Land Rover okamžite prijímať objednávky na model SV Coupe. Cenu stanovili na 260-tisíc EUR, vzhľadom na ohlásený limitovaný počet na úrovni 999 kusov, nastal veľký záujem. Zákazníkov túžiacich po exkluzivite stále pribúda, takže aj ponuka zo strany prémiových značiek sa neustále rozširuje.

Nakoniec však prichádza zlá správa. Výrobca ohlásil zrušenie zámeru vyrábať dvojdverové coupé. Ani jednu objednávku nezrealizujú. Dôvodom je rozhodnutie presmerovať financie určené na jeho produkciu do vývoja nových modelov pre rok 2021. Poodhalili tendencie do budúcna, hlavnou líniou bude snaha o zníženie hmotnosti.