Toyota odhalila Supru TRD so záhadným odkazom

Nedávno sme písali o Toyote Rav4 zo športového oddelenia TRD, teraz tu máme ešte väčšiu lahôdku. Tou je legendárny model Supra vo svojej najnovšej podobe, do ktorého sa taktiež pustila táto divízia Toyoty.

Samotný model Supra bol po dlhých rokoch čakania predstavený iba nedávno, TRD však už stihlo zapracovať na podobe konceptu, ktorým je dizajnovo-funkčný bodykit. Technické a motorické zmeny sa nekonajú, avšak jednotlivé diely bodykitu sú vyrobené z kompozitu. Dá sa teda očakávať celkový úbytok hmotnosti auta a vďaka aerodynamickému tvaru komponentov aj lepšia ovládateľnosť a prítlak na ceste. Dôkazom je predný nárazník so spojlerom s veľkými otvormi a „krídelkami“ po bokoch, slúžiacimi práve pre vyšší prítlak vo vysokých rýchlostiach. Masívne bočné lemy majú rovnaký účel. Na zadnom nárazníku nechýba veľký difúzor a podobné postranné „krídelká“ ako vpredu. Žiadne masívne krídla či samoúčelné, wow efekt vyvolávajúce zbytočnosti, ale jednoduché a funkčné karbónové diely. Tento bodykit teda slávnemu menu Supra rozhodne hanbu neurobí. Kované 19“ kolesá sú posledným dielikom mozaiky.

Alebo nie? Na oficiálnej stránke TRD totiž svieti záhadný odkaz „To be continued“, ktorý napovedá, že to čo vidíme na obrázkoch zrejme ešte nie je úplne konečný výsledok. Dočkáme sa teda aj technických zmien, ktoré spravia zo Supry ešte nebezpečnejšiu beštiu?