Dve SUV od Citroënu sa podarili

Citroën nebol známy svojimi terénnymi autami. Ani SUV. Jedine firma Dangel montovala pohon 4×4 do niektorých úžitkových modelov. Ale potom koncern PSA nadviazal spoluprácu s japonským Mitsubishi, ktoré poskytlo nielen know-how, ale celé autá.

Lenže Citroën nelenil a pripravil na základoch Peugeotu 2008 vlastnú verziu, ktorú nazval C-XR. Zatiaľ je to koncept a o plnohodnotnom SUV sa hovoriť, vzhľadom na pohon prednej nápravy, nedá, ale aj napriek tomu vyzerá zaujímavo.

Síce to je stále koncept, dalo by sa o ňom hovoriť ako prototype. Už do sériovej produkcie nemá vonkoncom ďaleko. Automobilka ho opisuje ako asertívne SUV. Ako najvýznamnejšie štylistické prvky vystupujú LED zadné svetlá  s 3D efektom, dvojitá koncovka výfuku a chrómová predná maska.

Stojí na sedemnástkach a poháňa ho motor THP s výkonom 118 kW (160 k). Do produkcie sa dostane v priebehu roku a pol.

Druhým SUV od automobilky s dvoma šípmi je avizovaný DS 6WR. To zase automobilka opisuje ako divoké a kultivované prémiové SUV. Slová divoké a kultivované v jednej vete asi znejú dosť šlahnuto, ale inak auto vyzerá veľmi dobre. Veľa prvkov zdieľa s konceptom DS Wild Rubis a s produkčným sedanom DS 5LS. Toto je v podstate už produkčná verzia, ktorá sa do predaja dostane koncom tohto roka. A bude ho poháňať motor e-THP s 118 kW (160 k), alebo THP s 147 kW (200 k). Ale spojené budú len s automatickou prevodovkou. Časom by sa model mal dostať aj na iné trhy ako iba na čínsky.