Exkluzívna reportáž: Výročná jazda Mustang Across America 2014 (pt.V: Hot Rod stretnutie)

Amerika je veľmi veľká a pestrá krajina. Aby nebola celá cesta iba o Mustangoch, rozhodli sme sa trochu upraviť pôvodne plánovanú cestu. Veľký rozdiel oproti Európe je, že  na ceste sa dajú stretnúť naozaj veľmi zaujímave a originálne auta. Niečo podobné sa nám stalo dnes. Na diaľnici smerom do Las Vegas. Kým sme stali na odstavnom diaľničnom parkovisku, po diaľnici preleteli okolo nás dva veľmi nízke Hot Rody. Odfotiť sme ich nestihli, a tie placky by sa asi ťažko popisovali. Žiaľ, v piatkovej zápche sa nám ich už nepodarilo dobehnúť. Stretnúť takýto zázrak na diaľnici bola pre nás veľmi veľká rarita.

Ráno sa ale prebúdzame v krajine zázrakov. Na parkovisku pred hotelom nás čakajú presne tie zvláštne Hot Rody, ktoré nám utiekli včera na diaľnici. Natešený si ich rýchlo ideme nafotiť.

Spokojný, že sa nám ich nakoniec podarilo stretnúť, odchádzame do múzea a dielni slávneho Carola Shelbyho (prinesieme v samostatnej reportáži neskôr). Na ceste pred hotelom ale začínajú pribúdať ďalšie zaujímané a veľmi divné autá. Zisťujeme, že presne oproti nášmu hotelu sa koná zraz takýchto rozpadnutých „vrakov“. Narýchlo meníme plán a než sa pustme pozrieť slávne Shelby múzeum, ideme poobzerať tieto zázraky na kolesách.

Názory si môže na základe našich fotografií spraviť každý sám. Dôležité je ale jedno významné upozornenie. Všetky tieto „autá“ majú pridelené registračné značky a na zraz priši po verejných komunikáciach a po vlastnej osi! O tom sa nám v Európe žiaľ už ani snívať nedá 🙁 Budeme radi, ak nám napíšete svoje názor na takéto autá.

Pozrite si aj ostatné časti reportáže!

Text a fotky O a P