Diablovo pokušenie

Nemecký tvorca a úpravca orientovaný výhradne na značku BMW predstavil v Ženeve ultimatívnu, limitovanú edíciu Alpina B3 GT3. Ide o dielo, pripomínajúce športové úspechy  Alexandrosa Margaritisa a Dino Lunardiho, víťazov nemeckej série GT a šampionátu ADAC GT Masters 2011, za volantom BMW Alpina B6 GT3.

A práve know-how a technické znalosti z prostredia rýchlych kolies, ktoré sú základom pri vývoji exkluzívnych automobilov BMW Alpina sa sústredili do tohto unikátu. Už samotný základ, teda Alpina B3 S s radovým 6-valcovým Bi-Turbom má slušný výkon 294 kW pri 6000 ot. min-1 a krútiaci moment 540 Nm. Úpravou výfukových potrubí s titánovým tlmičom a dvojicou 115 milimetrových koncoviek v karbóne ušetrili 11 kilogramov a výkon zaokrúhlili na 300 kW. Navyše nesú hrdý nápis Akrapovič.

Podobne ako pretekárska B6 je zadná náprava vybavená diferenciálom Drexler. Spriahnutý je so 6-stupňovým automatom Switch-Tronic, kilo máte za 4.5 sekundy a maximálnu rýchlosť 300 km/h. Všetko to majú pod kontrolou výkonné 6 a 4 piestové brzdy, vpredu o priemere kotúčov 380 a vzadu 355 milimetrov. O kontakt so zemou sa postarajú 19“ michelinky na ľahkých diskoch v nezameniteľnom dizajne Alpina. Pri možnostiach nastavenia podvozku by sme strávili hodiny. Preto postačí fakt, že auto z vás dušu cestou do práce nevytrasie ale na okruhu sa to zásadne zmení.

Interiér v takomto aute si predstavujeme čisto funkcionalistický, v rovnováhe s jeho charakterom. Nemôžu teda chýbať športový volant s páčkami automatickej prevodovky a škrupiny Recaro v kombinácii koža/alcantara. A samozrejme plaketka s poradovým číslom a iné štylistické drobnosti, odkazujúce na športovú históriu. Tvorcovia však išli ďalej, a tak si záujemcovia môžu priplatiť balíček Comfort, obsahujúci BMW Professional Multimedia Navigation System a parkovací asistent PDC.

Všetko to môže byť zabalené v metalickej bielej farbe Mineral, čiernej Sapphire alebo špeciálnej Alpina modrej metalíze. A praví fajnšmekri siahnu po vinyle v bojových farbách B6 GT3 so zeleno lakovanými časťami interiéru.

Z diaľky sa Alpina B3 GT3 tvári ako bavorák, ktorých je na ceste nepočítane. Ale priblížte sa na menej ako dva metre, prečítajte odkaz na kufri s karbónovým krídlom a hneď viete kto pred vami stojí. Iste, dizajn nie je taký strhujúci ako v prípade ikonickej M3 ale pri predstave, že sa ich na celom svete bude pohybovať len 99 kusov, naše srdce plače. Do predaja príde na jar s exkluzívnou cenovkou okolo 90.000 €.