Súťaž číslo 2 – Kto uhádne, koľko miesta na disku zaberú fotky zo Ženevy?

Na začiatku roka sme pre vás, našich čitateľov pripravili súťaž o model auta pri dosiahnutí určitého počtu fanúšikov na najväčšej sociálnej sieti. Zatiaľ sme na čísle 144, čo nás veľmi teší a pomaly ale isto sa blížime k žrebovaniu pri 350 fanúšikoch.

Medzitým sme pre vás pripravili ďalšiu súťaž, tentoraz tipovaciu a pre všetkých, bez potreby Facebookového konta. Chystáme sa do Ženevy na autosalón a s tým bude spojená aj úloha. Tipnite si, koľko gigabajtov (GB) budú mať fotky, ktoré odtiaľ prinesieme. Budeme rátať len tie, ktoré budú nafotené od vstupu do haly výstaviska po jeho opustenie. Ale všetky, aj neuverejnené. Takisto berieme do úvahy len súbory JPG, tie vo formáte RAW z celkového objemu vynecháme.

Budeme počítať tak, že zoberieme celkový počet bajtov(veľkosť na disku)  a ten prepočítame na gigabajty podľa pravidiel prepočítavania (1 GB = 210 MB = 230 B).

Svoje odhady objemu dát, so zaokrúhlením na 4 desatinné miesta, v GB, píšte do diskusie pod článok. Pri vypisovaní prosím uveďte svoju reálnu e-mailovú adresu, aby sme mali kontakt na výhercu.

Súťažíme znova o model, ale v mierke 1:32. Tipovanie ukončíme vo štvrtok 15.03.2012 o 19:00.

Pomôcka: Minulý rok sme mali celkovo 2,7199 gigabajtu materiálu.

Pomôcka 2: Budeme tam jeden deň a zaznamenávať budeme na dva fotoaparáty (Olympus E-500 a E-620).

Obrázok sa po kliknutí zväčší (Morgan Three Wheeler – Ženeva 2011)

8 thoughts to “Súťaž číslo 2 – Kto uhádne, koľko miesta na disku zaberú fotky zo Ženevy?”

Comments are closed.