Crossover od Infiniti ako pocta majstrovi sveta F1

Áno, aj my si myslíme, že to znie divne, pretože formuly a vozidlá novodobej kategórie crossover toho nemajú zrovna mnoho spoločného. Napadajú nás 4 kolesá a….pomôžete nám?

Každopádne, veci sa majú tak, že Infiniti vyrobí špeciálnu, 200 kusovú edíciu svojho modelu FX, ktoré bude niesť označenie „Sebastien Vettel Edition“. Sebastien Vettel je, mimochodom, dvojnásobný majster sveta F1, keby to náhodou niekto nevedel a tým pádom nechápal ani spojitosť tohto Infiniti s F1.

To sa bude od sériového modelu zvonka odlišovať športovým body kitom a taktiež bude, vďaka športovému odpruženiu, bližšie k vozovke.

Jeho päťlitrový osemvalec zo seba vydoluje 309 kW/ 414 koní, čo je na crossover viac než slušná hodnota. A výkony a jazdné vlastnosti podobné F1 by od FX asi očakával iba blázon. Taktiež zrýchlenie z 0 na 100km/h za 5.6 sekundy určite vyčarí nejeden úsmev na tvári.

Ako už bolo spomenuté, vyrobených bude iba 200 kusov tejto špeciálnej edície a prvé z nich bude na cestách možné stretnúť začiatkom budúceho roka.