Ďalšie pekné kombi: Opel Astra prichádza s praktickou karosériou

Bude sa volať Sports Tourer. Nezabudnite, lebo bude jedným z tých kombi v nižšej strednej triede, ktoré bude naozaj atraktívne. Vyzerá výborne a dokonca dáva taký ten pocit ako kedysi Alfa Romeo 156 SW. Je to kombi, ale výrazne dynamické a pekné. Nie je to len o získavaní najväčšieho batožinového priestoru.

Kým predná časť pokračuje v používaní Vizoru ako má aj hatchback, od druhého stĺpika karosérie je to inak. Astra Sports Tourer je dlhšia a tretí stĺpik karosérie má plutvu ako žralok. Vlastne toto kombi pôsobí naozaj cool. Aj s úzkymi zadnými svetlami. A ešte keby má tú ostrú zelenú farbu a čiernu kapotu a čiernu strechu, tak je úplne brutálnym kusom auta. Výborne vyzerajú aj disky so šesťuholníkovými lúčmi. Celkovo je však auto o 60 milimetrov kratšie ako predchodca, ale rázvor narástol o 70 milimetrov. Oproti hatchbacku je rázvor dlhší o 57 milimetrov.

To hlavné je však v interiéri. Zadná časť ponúka extrémne veľký batožinový priestor. Má základný objem 608 litrov, čo postačuje na niekoľkotýždňovú dovolenku. Po sklopení zadného radu sedadiel je to až 1634 litrov. Toto však neplatí pre všetky verzie, plug-in hybrid má o niečo menšie objemy. Ponúka 548 a 1574 litrov.

Každá verzia Astry však bude mať zadné sedadlá sklápateľné v pomere 40:20:40 do úplnej roviny. Takže v zadnej časti sa dá aj prespať, keby pri kempovaní prišla silná búrka.

Inak sa kombi od hatchbacku líšiť nebude. Prístrojová doska bude rovnaká a rovnaké budú aj pohonné jednotky, pričom najvýkonnejší bude plug-in hybrid dosahujúci 165 kW (225 k). Automobilka ponúkne toto auto už v prvej polovici budúceho roka.