Lexus LC bude lepší a s novými limitkami

Vážení, toto je tlačová správa, ale je o mega aute a chceme, aby ste o ňom vedeli čo najviac.

Na rok 2022 pripravil Lexus zlepšenia modelov Lexus LC Coupé a LC Convertible. Napríklad zdokonalený systém zavesenia kolies a ďalšie opatrenia na zvýšenie jazdného pohodlia. Stavia pritom na spojení dizajnu a jazdných schopností. V budúcom roku tiež vzniknú historicky prvé vozidlá z programu Lexus Bespoke Build, na Slovensku pod názvom Bespoke Coupe a Bespoke Marina pre model Convertible s možnosťou objednávať obe verzie modelu v nových limitovaných edíciách.

Pri modeloch LC a LC Convertible bude Lexus aj v roku 2022 presadzovať filozofiu označovanú ako „typický jazdný prejav Lexus“ prostredníctvom zlepšených jazdných vlastností a komfortu. V prípade LC bolo upravené nastavenie zavesenia predných aj zadných kolies v záujme lepšej spätnej väzby sprostredkujúcej kontakt s vozovkou, lineárnej reakcie riadenia a efektívneho fungovania celej sústavy riadenia. Zlepšenie sústavy zavesenia kolies sa odrazilo v ostrejšom handlingu a ešte tesnejšom súzvuku vodiča s jeho vozidlom.

Lepšie jazdné správanie a vyššie pohodlie
Z jazdných režimov LC a LC Convertible spomeňme režim Normal, ktorý teraz sprostredkuje kultivovanejšie jazdné pohodlie a väčšie potešenie z jazdy, zatiaľ čo režim S+ prináša opojné zážitky pri dynamickej jazde. Potlačenie náklonov karosérie v pozdĺžnom aj priečnom smere napomáha k čitateľnejšiemu pocitu z riadenia, a tým ešte znásobuje pocit súzvuku s vozidlom.

V prípade vozidiel vybavených systémom Lexus Dynamic Handling to následne prispieva k vynikajúcej odozve a výraznejšej spätnej väzbe od volantu. Z dôvodu bezpečnosti bol doplnený nový mechanizmus uzávierky radenia pre preraďovanie z polohy N do pozície D alebo R, ktorý zabraňuje zaradeniu nechceného stupňa. A v neposlednom rade bola v oblasti sedacej časti a operadiel sedadiel použitá priestorová konštrukcia na zaistenie vyššieho jazdného pohodlia.

Zadné karbónové krídlo inšpirované leteckým priemyslom
Pre LC je teraz v limitovanej edícii Bespoke k dispozícii nové zadné krídlo z plastu vystuženého uhlíkovými vláknami (CFRP), vyvinuté v spolupráci so svetoznámym pretekárskym pilotom Jošihidom Murojom z Japonska. Ľahké, mimoriadne tuhé a elegantné krídlo prispieva k čo najlepším aerodynamickým vlastnostiam v záujme mimoriadnej jazdnej agility.

Textúra z tkaných uhlíkových vláken s dutým jadrom je zalaminovaná do priehľadnej epoxidovej živice, na ktorú je nanesený číry ochranný lak. Použitá konštrukcia sa inšpiruje leteckým priemyslom, konkrétne vírením na vonkajších koncoch krídel, ktoré určuje vyhotovenie krídeliek (tzv. wingletov)prúdových lietadiel.

Čierny dizajnový paket pre exteriér Lexus LC Coupe
Pre LC Coupe pod názvom Bespoke v Limited Edition je k dispozícii exkluzívny čierny dizajnový paket pre exteriér. Typickú masku chladiča Lexus zvýrazňuje špeciálny odtieň čierna Bold. Vozidlo s elegantnými čiernymi povrchmi okolo svetlometov a zadných svetiel je neprehliadnuteľné z ktoréhokoľvek uhla.

21-palcové čierne kované kolesá pre LC Coupe
Kované kolesá s päticou zdvojených lúčov sú určené výlučne pre vozidlá LC Coupe z programu Lexus Bespoke. Prinášajú atraktívne spojenie sebaistoty s kultivovanosťou a vhodne dopĺňajú zostavu ďalších voliteľných prvkov výbavy.

Interiér Marina White inšpirovaný špeciálnou edíciou Regatta Edition
Zvodné tvary nového LC Convertible efektne vyniknú v kombinácii s bielym interiérom Marina White (exkluzívne v programe Lexus Bespoke), ktorého predobrazom bola špeciálna edícia LC Regatta Edition. Strecha v modrom odtieni Marine Blue a bielo-modrý interiér evokujú atmosféru luxusného prístaviska lemovaného pretekárskymi jachtami. Biely odtieň v interiéri skrášľuje čelné plochy predných stĺpikov. Prístrojový panel a výplne dverí (v hornej aj dolnej časti) sú vyhotovené v kontrastnom temne modrom tóne, zatiaľ čo predné sedadlá sú čalúnené perforovanou semianilínovou kožou v bielej farbe.