Ďalší Max od Fordu

Tentokrát však nový prírastok do rodiny Ford až taký max nebude, skôr by sa hodilo slovo mini. Veľkostne bude totiž predsa len o niečo menší než jeho starší bratia S-Max a C-Max.

V Ženeve sa predstaví novinka nazvaná Ford B-Max. Bude sa jednať o minivan, ktorý by mohol byť považovaný za akéhosi nástupcu Fusionu, avšak v omnoho príťažlivejšom formáte. Vozidlo by malo podvozkovo vychádzať z Fiesty, a tak sa dá očakávať, že aj nadšení vodiči nájdu za volantom nového minivanu určitú porciu zábavy.

Už minulý rok bolo možné v Ženeve vidieť koncept , ktorý bol predzvesťou B-Maxu. Trvalo teda presne rok, kým sa z neho stal sériovo vyrábaný model. Dizajnový jazyk tejto novinky je rovnaký ako u všetkých súčasných modelov Fordu. Jedným z jeho typických znakov je široká predná maska, ktorá má rovnaký tvar ako napríklad tá na novom Mondeu 2013.

Čo sa týka motorizácie, najdôležitejšou novinkou by mal byť litrový benzínový agregát s technológiou Ecoboost. V ponuke však samozrejme budú aj naftové jednotky Duratorq TDCI, po ktorých bude pravdepodobne najväčší dopyt zo strany zákazníkov.