Čo treba vidieť na Autosalóne v Bratislave?

Ak sa chystáte na autosalón v našom hlavnom meste, tak návšteva stojí za zamyslenie. Stále sa všade omieľa úroveň akcie. My k nej môžeme povedať len toľko, že úroveň akcie ako takej stagnuje. Výstavisko má problém prilákať ucelenejší balík značiek. Tento rok napríklad chýbali Renault, Dacia, BMW, Audi a svoj stánok nemali ani importéri značiek Nissan a Fiat.  Tie naštastie zastrešil Auto-Impex, takže na šou nakoniec nechýbali.

Ale ak sa pozeráme na úroveň stánkov jednotlivých automobiliek, tak tá sa výrazne zlepšila. Mercedes ukazuje triedu S kupé s brutálnou zelenou farbou. Peugeot priviezol okrem 108 a 308 SW aj koncept 308 R. Hyundai dotiahol jeden z prototypov veľkého Genesisu. Opel sa pochválil neuveriteľnou Astrou OPC Extreme. Citroën zase dotiahol nový model C1 a C5 CrossTourer. Francúzsky výrobca vystavuje aj trojkombináciu fialových modelov DS, ktoré vyzerajú parádne. Jeep sa pýši novým Cherokee. Todos doviezol Alfu 4C.

Najviac sa však predviedli Škoda a Ford. Fordu sa podarilo do Bratislavy stiahnuť jeden z prototypov nového Mondea. To vyzerá ako mix exkluzívnych vozidiel Aston Martin a Jaguar. Avšak úplne najväčšia pecka je bez pochýb koncept Vision C v šedej farbe.

Takže sumár. Oplatí sa? Neoplatí sa ísť? Jednoznačne áno. Veď to je najlepšia výstava áut na Slovensku. Vstupné stojí iba 5 eur a rovnaká suma je aj za zaparkovanie osobného auta priamo v areáli. Takže nie je čo riešiť.

Reportáž vznikla v spolupráci s predajcom Peugeot, Final-CD Žilina

Peugeot Final-CD