Clio RS v sérii Monaco GP pridáva viac štýlu

V Ženeve si Renault na stánku okrem nového Twinga umiestnil aj verziu ostrého hatchu Clio RS. Podobne ako v iných modeloch pridáva poriadnu dávku elegancie. Verzia Monaco GP vyzerá naozaj výborne.

Pod kapotou pradie, alebo skôr buráca sériový motor s objemom 1,6 litra a prepĺňaním. Výkon 147 kW (200 k) ide na predné kolesá cez automatickú dvojspojkovú prevodovku so šiestimi stupňami. Takže znova žiaden manuál.

Jediné zmeny sú teda badateľné vizuálne. Clio RS Monaco GP bude mať možnosť bieleho laku Pearlescent White, alebo šedého Platinium Grey. Výborne vyzerajú najmä kombinovane s čiernou strechou. V základnej výbave disponuje sedemnásťpalcovými diskami, za príplatok osemnástkami. My by sme asi nechali tie menšie. Čierna sa dá nájsť aj na difúzore, prednej lište v nárazníku, kľučkách, bočných pásoch na ochranných lištách a na zrkadlách.

Vo vnútri je všetko čierne, až na červené prešívanie. Zmizli červené detaily na celej palubnej doske, čo výzoru poriadne pomohlo. Do auta patrí samozrejme aj RS Monitor vo verzii 2.0 a tmavé kovové prvky na volante a radiacej páke.

Ak sa budete rozhodovať o kúpe Clia RS, tak práve Monaco GP odporúčame, vyzerá naozaj vynikajúco!