Koncept Land Rover Discovery je viac disko, ako predtým

Celé zle a všetko. To, čo Land Rover predstavil pod názvom Discovery Vision Concept nie je to, čo chceme. Už to nie je schopný veľký off-road, ale iba akýsi crossover. Fakt, že si ho paničky berú do mesta z neho nerobí Range Rover Evoque!

Ale naspäť k realite. Koncept naoko vyzerá dobre. LR5 má tradičnú stúpajúcu strechu, takisto ako styling naznačujúci možnosť siedmych sedadiel. Ale potom to začína. Zadné dvere sa otvárajú proti smeru jazdy, ako na Rolls-Royce. V teréne to nikoho nezaujíma. Tam nikoho nezaujímajú ani pneumatiky, na ktorých je jediným výraznejším vzorom nápis Discovery. To je smutné. Z terénnej legendy sa stane, ak sa nič nezmení, legenda parkovísk nákupných centier. Manželky futbalistov budú mať širší výber.

Karoséria bez B-stĺpika je fajn, ale skúste sa s ňou prevrátiť. Aspoň, že sedadlá s rozdelením 2+3+2 ostali. Zadné sa však nevyklápajú do boku, ale schovávajú do podlahy.

Do terénu sa hodí aspoň jedna novinka, ktorou je priehľadná kapota. Kamery vpredu monitorujú terén a ten sa premieta na Head-Up Displej, čo vyzerá, akoby bola kapota priehľadná. Bude sa určite hodiť aj Laser Terrain Scanning skenujúci lasermi v hmlovkách terén pred autom. A tiež pomôže aj Laser Referencing premietajúci varovné signály na cestu, upozorňujúc na prekážky. V poschodovom parkovisku Auparku to bude asi nutné.

Treba dúfať, že Land Rover neskĺzne ku crossoverom, ale ostane pri off-roadoch.