Strechu schová aj Citroën DS3, ale nezvykle

Koniec leta je ten čas, kedy sa pomaly zhoršuje počasie a kabriolety začínajú byť pomaly, ale určite menej využiteľné. Očividne to nevadí francúzskej automobilke, pretože ukázala svoj nový model. Kabrio z DS3 pripomína použitým systémom buď C3 Pluriel, alebo zo súčasnosti Fiat 500 Cabrio.

Predstavenie kabrioletu na Parížskom autosalóne sa však dá chápať ako domáca pôda, takže z tohto pohľadu je to v poriadku. Strecha DS3 kabrio sa posúva dozadu, čím vzniká niečo ako obrovské otváracie strešné okno. Ak by nestačilo, dá sa schovať aj zadné okno. Úplný kabriolet to nikdy nebude, pretože vždy zostanú po bokoch panely. Tie sa dali zmontovať dole na C3 Pluriel. DS3 kabriolet ich má pevné.

Výrobca tvrdí, že auto v akomkoľvek usporiadaní odvezie 5 pasažierov a k nim 245 litrov batožiny. DS3 kabrio pribralo iba 25 kilogramov. Strecha nezasahuje do priestoru pre pasažierov, lebo sa neschováva úplne, ale iba sa zloží na koniec auta, prípadne na veko batožinového priestoru. Zaujímavosťou je, že zloženie trvá 16 sekúnd. Čo však poteší viac je, že netreba pritom zastaviť. Zloženie je možné do rýchlosti 120 km/h, čo je asi unikát. Motory budú podobné ako pri uzavretej verzii, Racing by bola síce sila, ale nepredpokladáme, že by bol tak lukratívny, aby ho automobilka začala robiť.