MEC Design a jeho predstava o SL500

Posledná generácia luxusného kabrioletu od Mercedesu s dlhoročnou tradíciou, ktorá nesie názov SL, je na trhu iba relatívne krátko.

Z pohľadu tuningových firiem je teda stále „novým materiálom“ , na ktorom sa môžu vyblázniť a prezentovať na ňom svoj vkus a predstavy. Jednou z týchto firiem je aj MEC Design, od ktorého pochádza toto SL500, ktoré vidíte na fotografiách.

Nám pri pohľade naň ako prvé udreli do očí masívne 20“ disky kolies „MecxtremeI“. Ich názov je príznačný, na nás skutočne pôsobia akosi extrémne a k cekovému vzhľadu auta nám ani nejako nepasujú. Okrem toho dostala táto SL500 iné nárazníky, ktorých vzhľad je  inšpirovaný tými od tradičného úpravcu Mercedesov, firmy AMG. Podvozok je elektronicky výškovo nastaviteľný a oproti sériovej verzii nižší o 55mm.

Zaujímavosťou je výfukový systém, ktorého „hlasový“ prejav môže mať dva rôzne druhy nastavenia, ktorých názvy su „Daytona“ a „Earthquake“. Najmä u druhého menovaného je jasné, že majitelia SL-iek s týmto výfukom budú medzi susedmi mimoriadne obľúbení, a to zrejme pri návrate domov v neskorých nočných hodinách.

Cena tohto tuningového balíka síce zatiaľ známa nie je, avšak k dispozícii bude už v najbližšej dobe.