Citroën C3 je kaktusovejší

Je funky. Je úplne neprehliadnuteľný. Je iný ako väčšina konkurentov. Citroën má dosť odvahy na to, aby ponúkol naozaj zaujímavo tvarovaný model. A aby bolo jasné, bude sa vyrábať v trnavskej automobilke. Reč je o novej generácii Citroënu C3. Opúšťa tvary s vysokým profilom atakujúcim triedu MPV a prechádza na štýl crossoveru. Reálne je však hatchbackom s použiteľnou svetlou výškou a plastovým lemovaním karosérie.

Inšpirácia u C4 Cactus bije do očí. Veď aj nová Cé trojka má rovnako šialené gumové lišty Airbumps eliminujúce buchnutia na parkovisku. V ponuke budú tri farby strechy, deväť farieb karosérie a niekoľko druhov zliatinových diskov.

Interiér v neopozeranom štýle pokračuje, ale až tak šialený ako Cactus nie je. Hranaté tvary zostali podobné a tiež v ňom nájdete sedempalcový dotykový displej suplujúci aj klimatizáciu, audio a navigáciu. Spojené sedadlo však nečakajte.

Pod kapotou bude presne to, čo sa dá čakať. Agregáty PureTech s objemom 1,2 litra budú základným pilierom ponuky. Naftový protipól budú dva motory BlueHDI.

Nám sa nový model C3 páči a má šancu ozvláštniť situáciu na cestách. Už Cactus to robí, ale C3 bude vzhľadom na veľkosť aj lacnejší.

Celkom šokujúcou výbavou je HD kamera Connected CAM. Kliknutím vodič dokáže cvaknúť to, čo vidí pred sebou a potom do zasocializovať na fejzbuky, twittre, či instagramy. Vpredu na čelnom skle je 2mpix širokouhlá kamera s uhlom snímania 120 stupňov, modulom GPS a pamäťou 16 GB.