Reportáž: Zraz superšportov vo Veldene 2016

Letná sezóna je v plnom prúde a zaujímavých akcii je všade viac ako dosť. My sme tento rok rozhodli prijať pozvanie od organizátorov a vybrali sme sa do Rakúskeho Velden am Wörthersee 18. Internationales Sportwagenfestival Velden

Upútavky z minulých rokov boli veľmi zaujímavé, preto sme sa na túto akciu veľmi tešili. To, že ideme správnym smerom sme zistili už na diaľnici kúsok za Viedňou. Postupne sme stretávali rôzne zaujímavé autá. Čím bližšie k Alpám, tým ich bolo na piatkovej diaľnici viac. Najväčšia zmena nastala hneď po opustení diaľnice za Klagenfurtom. Zrazu máme pocit ze sme prišli do iného sveta. Sveta, v ktorom jazdia len drahé superšporty. Ideme po okreskách smerom na Velden a každú chvíľu stretávame nejaké zaujímave auto. Po príchode do Veldenu ideme rovno na umyvárku. Za naše autá špinavé z cesty by sme sa v takejto spoločnosti nechceli hanbiť. Okrem nás už na umyvárke čakajú 3 Porsche, dve Corvette, starý Jaguar kabriolet a Bentley. V takejto spoločnosti sme ešte na Wapke autá neumývali. Čakáme až sa uvoľní umývaci box a popri tom sledujeme ostatné auta smerujúce do centra mesta. Už vieme, že dnes bude na čo pozerať. Je krásny slnečný deň a máme pocit že sme práve vošli do raja každého nadšenca športových áut. Porsche si už ani nevšímame, Ferrari je tiež na každom rohu. Aventadora tu dnes stretávame častejšie ako v Bratislave Škodu Superb.
Po krátkej okružnej jazde mestom naše auta parkujeme a ideme sa prejsť pešo do centra mesta. Stretávame všetky tie krásne autá a nevieme kam skôr pozrieť. Zisťujeme, že je úplne jedno, kde si sadneme. Prišli sme do mesta automobilových pózerov, ktorí dokola jazdia po centre mesta a užívajú si tie nadšené pohľady okoloidúcich. Sadáme si na lavičku pri centrálnom kruháči a máme všetko pod dokonalým dohľadom. To, že máme najlepšie miesto v meste nám potvrdzujú dvaja spotteri, ktorí od rána stoje v strede kruháču a fotia všetko čo sa okolo nich pohne.  Po asi hodinovom oddychu na lavičke nám najkrajší výhľad v meste zablokuje dlhá americká limuzína. Asi je na čase aby sme sa posunuli na ďalej. A nemusíme ani chodiť veľa. Sadáme si do najbližšej reštaurácie na terasu. Odtiaľ máme rovnako krásny výhľad ako sme mali pri kruháči. Asi je zbytočné aby sme písali čo všetko sme vo Veldene videli. Najlepšie to asi vystihne naša galéria. Pokiaľ ste doteraz ešte stále váhali či sa do Veldenu na zraz superšportov oplatí ísť, tak si myslíme že by ste sem na budúce leto určite mali prísť pozrieť.  Z Bratislavy to nie je až tak ďaleko a hlavne v okolí sú nádherné horské priesmyky, ktoré sa určite oplatí prejsť. Preto aj my večer sadáme do auta a vyrážame smer Grossglockner. Sledovanie krásnych aut je super, ale jazdiť po krásnych horských cestách stále u nás vyhráva.